JURAJSKI KLUB
OYAMA KARATE

Trenujemy w Olkuszu od 1993 roku.
Jesteśmy Największym Klubem Kontaktowego, twardego japońskiego Karate w Olkuszu i okolicach. Licencjonowanym przez Związek Sportowy OYAMA Polską Federacje Karate oraz OYAMA International Karate Federation.
krzaczki
OYAMA PERFECT Karate

Bojowi Jurajscy Karatecy zdobyli 5 medali na XXII Mistrzostwach Polski w Kumite (walka)- Andrychów 2017 !

W dniach 27-28 maja 2017 r., w hali sportowej Gimnazjum Nr 1 w Andrychowie odbyły się XXII Mistrzostwa Polski Juniorów i Seniorów OYAMA Polskiej Federacji Karate w konkurencjach walki, w których wzięło udział blisko 400 zawodników z 36 klubów, w tym dwóch z Kyokushin Tezuka Group. Organizatorem był Małopolski Klub Karate z Sensei Jackiem Kasperkiem 4 dan na czele, współorganizatorami Urząd Gminy w Andrychowie i Klub Karate Mawashi z Choczni.

   

Jurajski Klub reprezentowało 10 zawodników przygotowanych przez Sensei Kazimierza Skalniaka 4 dan. Kierownikiem kadry była Sensei Kinga Skalniak 1 dan, a obsługą fotograficzną zajmowała się Pani Marta Skalniak.

Brązowy medal w Semi-Knockdown w kategorii Juniorki do 50 kg. zdobyła Kinga Kowal.

W pięknym stylu złoty medal zdobył Oskar Janawa w kategorii Junior młodszy do 50 kg.

Srebrny medal zdobyła Emilia Świechowska w kategorii młodzik do 40 kg.

Brązowy medal zdobył Dawid Nieć w kategorii młodzik do 30 kg., oraz Anna Piechowicz w kategorii Juniorki młodsze do 60 kg.

Do strefy medalowej nie dostali się Miłosz Milej, Jakub Petlic, Mateusz Pilch, Patryk Pięta i Karol Świechowski.

Zawody otworzyli: Pan Tomasz Żak, Burmistrz Gminy w Andrychowie oraz Hanshi Jan Dyduch, Prezes Zarządu OYAMA PFK. W zawodach uczestniczył również  Wiceprezes OYAMA Międzynarodowej Federacji Karate ds. szkoleniowych, Shihan Andrzej Pierzchała 7 dan. Sędzią głównym był Wiceprezes Zarządu OYAMA PFK, przewodniczący Komisji Sędziowskiej,Shihan Paweł Pajdak 6 dan (Sosnowiec).

W pierwszym dniu imprezy rozegrano zawody w konkurencji LEKKI KONTAKT z udziałem Młodzików (10-12 lat) i Juniorów Młodszych (12-14 lat) na trzech polach walki. Dziewczęta    i chłopcy walczyli z użyciem znormalizowanego sprzętu ochronnego, dostarczając sporych emocji licznie zgromadzonym rodzicom. Należy przypomnieć, że w nowym sezonie obydwie kategorie wiekowe będą toczyć pojedynki według ujednoliconych przepisów m.in. z użyciem mawashi geri gedan. Zarząd Związku wkrótce wyłoni oficjalną reprezentację na najbliższe Mistrzostwa Europy OYAMA IKF. W godzinach wieczornych gospodarze zorganizowali uroczysty bankiet dla szefów ośrodków i sędziów w Restauracji „Nad Basenem” w Andrychowie.

W drugim dniu MP sprawnie rozegrano konkurencję SEMI-KNOCKDOWN z udziałem Juniorów   (14-16 lat) i Juniorów Starszych (16-18 lat) na trzech polach walki. Podobnie jak rok temu,  walki w tej konkurencji były szybkie i obfitowały w różnorodne kopnięcia na strefę jodan.

SKŁADAMY SERDECZNE GRATULACJE WSZYSTKIM ZAWODNIKOM. DZIĘKUJEMY

ZA WSPÓŁPRACĘ  RODZICOM I OPIEKUNOM OSU!