JURAJSKI KLUB
OYAMA KARATE

Trenujemy w Olkuszu od 1993 roku.
Jesteśmy Największym Klubem Kontaktowego, twardego japońskiego Karate w Olkuszu i okolicach. Licencjonowanym przez Związek Sportowy OYAMA Polską Federacje Karate oraz OYAMA International Karate Federation.
krzaczki
OYAMA PERFECT Karate

KOLEJNY SUKCES NA MISTRZOSTWACH POLSKI OYAMA I KYOKUSHIN 1 złoty, 4 srebrne, 2 brązowe, OSU !!!

W dniu 20 kwietnia 2024r. w nowoczesnej Hali sportowej w Radomiu odbyły się Mistrzostwa Polski Oyama i Kyokushin Karate. W Mistrzostwach udział wzięło 13 osób z Jurajskiego Klubu z Wolbromia i Olkusza przygotowanych przez Shihan Kazimierza Skalniaka 5 dan. Zawody skupiły 511 zawodników z 63 klubów. Turniej został rozegrany w konkurencjach Kata, Kobudo oraz Kumite. Jurajski Klub reprezentowali Shihan Kazimierz Skalniak (Prezes Zarządu JKOK) sędzia centralny w Kata i Kumite, Sensei Grzegorz Furgaliński 1 dan (opiekun zawodników i zawodnik), Sensei Kinga Kowal 1 dan (opiekunka zawodników i zawodniczka), Sensei Weronika Furman 1 dan (opiekunka zawodników, zawodniczka oraz sędzia w Kumite). Zawody otworzył Hanshi Jan Dyduch 9 dan (Kraków). Foto -serwis zawodów wykonał Shihan Kazimierz Skalniak oraz rodzice Jurajskich Karateków.

Jurajscy Karatecy po bardzo pięknych startach osiągnęli następujące wyniki:

Grzegorz Furgaliński – Kobudo – 1 miejsce (Wolbrom)
Grzegorz Furgaliński – Kata – 2 miejsce (Wolbrom)
Mateusz Nowak – Kata – 2 miejsce (Olkusz)
Kinga Kowal – Kata- 3 miejsce (Olkusz)
Kinga Kowal – Kobudo – 3 miejsce (Olkusz)
Maciek Tasior – Kata- 2 miejsce (Wolbrom)
Grzegorz Furgaliński – 2 miejsce – Kata zespołowe (Wolbrom)
Kinga Kowal – 2 miejsce – Kata zespołowe (Wolbrom)
Weronika Furman – Kata zespołowe (Wolbrom)

O prawdziwym pechu może mówić nasza utytułowana zawodniczka Aleksandra Miska, której po pięknych startach minimalnie zabrakło, aby dostać się do strefy medalowej w Kata i Kobudo.
Za podium znaleźli się: Oliwia Zegarek, Bartosz Palusiński, Nikola Palusińska, Olga Czyż, Barbara Kania, Nikodem Kania. Jesteśmy z Was bardzo dumni
Gratulacje należą się Wszystkim zawodniczkom, zawodnikom, rodzicom i opiekunom. Niewątpliwie za sukcesem Jurajskich Karateków stoi Shihan Kazimierz Skalniak 5 dan. Gratulujemy. OSU !
Sprawne zapisy i przebieg zawodów zapewnił oryginalny system zen.idojo.pl opracowany przez Pana Jakuba Liszkowskiego z Krakowa.
Przed nami egzamin na uczniowskie stopnie "Kyu", egzamin na stopnie mistrzowskie "Dan" oraz obóz sportowy w wakacje w Piwnicznej- Zdrój. Zapraszamy.
Udział w Mistrzostwach Polski został dofinansowany przez Jurajski Klub Oyama Karate.

Nasi Partnerzy:
WOL-MED Centrum Medyczne -Lidia Gądek
MiG Wolbrom, MiG Olkusz.