JURAJSKI KLUB
OYAMA KARATE

Trenujemy w Olkuszu od 1993 roku.
Jesteśmy Największym Klubem Kontaktowego, twardego japońskiego Karate w Olkuszu i okolicach. Licencjonowanym przez Związek Sportowy OYAMA Polską Federacje Karate oraz OYAMA International Karate Federation.
krzaczki
OYAMA PERFECT Karate

6 pucharów dla Jurajskich Karateków z Olkusza na Pucharze Makroregionu Południowego OYAMA PFK w Kumite w Dobczycach

   

W dniu 21.10 2017 roku w Dobczycach odbył się Puchar Makroregionu Południowego Oyama PFK w Kumite. W zawodach udział wzięło ponad 160 zawodników z 16 klubów.

Oficjalnego otwarcia zawodów dokonał Burmistrz Dobczyc oraz Starosta powiatu myślenickiego . Zawody zaszczycił Prezes OYAMA PFK  Hanshi Jan Dyduch 8 dan oraz Prezes OYAMA IKF Shihan Andrzej Pierzchała 7 dan. Sędzią Głównym był Shihan Paweł Pajdak 6 dan z Sosnowca. Organizatorem Pucharu był Małopolski Klub Sportowy KOYAMA pod wodzą Sensei Mirosława Osiki 4 dan. Jurajski Klub reprezentowało 9 zawodniczek i zawodników przygotowanych przez Sensei Kazimierza Skalniaka 4 dan, który na zawodach pełnił funkcję sędziego. Opiekunem kadry była Sensei Kinga Skalniak 1 dan, zdjęcia wykonywała Pani Marta Skalniak. O dużym pechu może mówić Sempai Kinga Kowal, która zajęła 4 miejsce w kat. juniorki do 50 kg. – Semi-Knockdown. Kinga stoczyła kilka dynamicznych pojedynków, a w walce o III miejsce po dwóch dogrywkach minimalnie przegrała decyzją sędziów.

Gratulujemy podjętego wyzwania i startu najmłodszym zawodnikom Bartoszowi Matysskowi i Mikołajowi Ćwikowi.  Udziały w turniejach Kumite wymagają odwagi,  poziom rywalizacji jest bardzo wysoki i wyrównany, systematyczne wyczerpujące treningi dają szanse na odniesienie sukcesu. Wierzymy, że zdobyte doświadczenie będzie procentowało.

Bardzo dziękujemy wszystkim Rodziców i Opiekunom za owocną współpracę. Przed nami przygotowania do następnych zawodów oraz do Jurajskiej Olimpiady w grudniu.


Wyniki:

Weronika Furman- I miejsce-kat. juniorki starsze pow. 60 kg.- konkurencja Semi-Knockdown;
Jakub Jurczyk-II miejsce –kat. junior starszy do 80 kg.- konkurencja Semi-Knockdown:
Olaf Niewiara-II miejsce – kat. do 50 kg.- konkurencja Lekki Kontakt;
Dawid Nieć- II miejsce –kat. do 35 kg. - konkurencja Lekki Kontakt;
Patryk Pięta-III miejsce –kat. do 50 kg. - konkurencja Lekki Kontakt;
Matylda Róg-III miejsce –kat. do 45 kg.- konkurencja Lekki Kontakt;
Kinga Kowal- IV miejsce kat. do 50 kg.- konkurencja Semi-Knockdown;

Gratulujemy !!! OSU !!!