JURAJSKI KLUB
OYAMA KARATE

Trenujemy w Olkuszu od 1993 roku.
Jesteśmy Największym Klubem Kontaktowego, twardego japońskiego Karate w Olkuszu i okolicach. Licencjonowanym przez Związek Sportowy OYAMA Polską Federacje Karate oraz OYAMA International Karate Federation.
krzaczki
OYAMA PERFECT Karate

BARDZO UDANA IX JURAJSKA OLIMPIADA OYAMA KARATE DZIECI I MŁODZIEŻY W ZADROŻU!

W dniu 15 grudnia 2018 r. w Hali Sportowej przy Szkole Podstawowej w Zadrożu pod Patronatem  Posłanki na Sejm RP Lidii Gądek i Radnego Rady Powiatu Olkuskiego Tomasza Bargieła, którzy zaszczycili Nas swoją obecnością  wraz z przygotowanymi upominkami dla zawodników, a dla Pani Marty Skalniak i Sensei Kingi Skalniak  wręczył Pan Tomasz Bargieł piękne bukiety wraz ze słowami uznania za społeczną pracę na rzecz dzieci i młodzieży.Pani Poseł z okazji 20-lecia Jurajskiego Klubu OYAMA Karate wręczyła piękną tabliczkę z podziękowaniami Prezesowi Kazimierzowi Skalniakowi  za wieloletnią pracę z dziećmi i młodzieżą –za naukę szacunku do bliźniego zarówno po odniesionym sukcesie, jak i doznanej porażce.     Zawody Patronatem objął również Wójt Gminy Trzyciąż Roman Żelazny, którego zastąpiła Pani Anna Pasich – Sekretarz Gminy Trzyciąż. Na zawody przybyła Pani Dyrektor SP w Zadrożu Anna Kozioł, Prezes Fabryki TT w Wolbromiu Pan Piotr Pięta i Wiceprzewodniczący  Rady Gminy Trzyciąż Pan Adam Kubik, który wręczał puchary najlepszym zawodnikom.  W Olimpiadzie udział wzięło blisko 100 zawodniczek i zawodników ćwiczących w Jurajskim Klubie OYAMA Karate w Olkuszu z powiatu olkuskiego, krakowskiego, Gminy Trzyciąż, Gminy Olkusz, Gminy Wolbrom, Gminy Bolesław, Gminy Klucze, Gminy Bukowno i sąsiednich Gmin.

Organizatorem Olimpiady był Jurajski Klub OYAMA Karate z Sensei Kazimierzem Skalniakiem 4 dan na czele, który współpracował z Dyrektor SP w Zadrożu Anną Kozioł, oraz Dyrektor BiOAK - Panią Bożeną Kościej. Dziękujemy również za współpracę Pani Dyrektor ZS nr 4 w Olkuszu Pani  Maridzie Zoń oraz Zastępcy Dyrektora Pani Teresie Stach, wolontariuszom, właścicielce Agencji Ubezpieczeniowej w Olkuszu Pani Agnieszce Szwagierczak, Panu Jakubowi Grzance właścicielowi firmy Galam, Fundacji” Nowa Przystań” z Krakowa, której Prezesem jest Pan Bartosz Biedacha oraz Panu Pawłowi Kondkowi właścicielowi sklepu sportowego Pablosport z Olkusza. Patronat medialny objął redaktor naczelny Wieści Wolbromskich Pan Wojciech Szota, właściciel portalu społecznościowego Spotted Olkusz.pl Pan Adrian Broda oraz pani Anna Mucha – redaktor naczelny Gwarka Olkuskiego. Organizatorzy składają podziękowania przedstawicielom Rady Rodziców SP w Zadrożu Panu Adamowi Szostkowi, Panu Krzysztofowi Dudzińskiemu i innym osobom za pomoc i przygotowanie smacznego obiadu. Dziękujemy pracownikom i młodzieży SP w Zadrożu, rodzicom i osobom towarzyszącym za liczne przybycie.

  Dziękujemy również wszystkim sędziom na czele z Sensei Kingą Skalniak 1 dan i zawodnikom za liczny udział. Bardzo sprawnie zawody prowadziła Pani Marta Skalniak oraz Pan Grzegorz Furgaliński. O godz. 10.00 odbyło się oficjalne otwarcie. W szranki sportowe stanęły zawodniczki i zawodnicy. Młodzi karatecy musieli wykazać się dużą sprawnością i opanowaniem w trakcie następujących konkurencji: skłon, Uchi-Mawashi-Keage (okrężne kopnięcie prostą nogą na wysokość głowy), Seiken-Ago-Uchi (uderzenie ręką), Hiza-geri (kopnięcie kolanem). Ważnym punktem Olimpiady było uroczyste wręczenie nagród najlepszym zawodniczkom i zawodnikom w sezonie 2017/2018  za wysokie osiągnięcia sportowe.

Zostało nagrodzonych i wyróżnionych 14 osób – głównie Mistrzowie Polski w Kumite i Kata, medaliści MP i różnych zawodów regionalnych. Finaliści Olimpiady musieli stoczyć walkę na tarczy trenerskiej lub wykonać Kata. Finały odbyły się systemem pucharowym (chorągiewki).Jurajscy Karatecy nie zawiedli, wykazali się ogromną wolą walki, za co wszystkim należą się słowa uznania. Poziom techniczny był wysoki, widać było postępy uzyskane w ostatnim czasie, co bardzo cieszy i potwierdza, że warto organizować takie zawody, dzieci nabierają pewności siebie i uczą się jak radzić sobie ze stresem. Po wręczeniu dyplomów i pucharów wszyscy ustawili się do pamiątkowego zdjęcia. Bardzo dziękujemy wszystkim za świetną atmosferę i owocną współpracę. OSU !!!
  Nagrody za wysokie wyniki sportowe w 2017/2018 otrzymali:
  Sensei Kinga Skalniak
Sempai Weronika Furman, Jakub Jurczyk, Grzegorz Furgaliński, Kinga Kowal, Jakub Petlic, Emilia Jaszczyk, Natalia Stach, Jan Tracz
  Wyróżnienia otrzymali:
  Sempai Sylwester Szyler, Olaf Niewiara, Dawid Nieć, Hubert Fira, Matylda Róg
  Sempai Mikołaj Ćwik, Karolina Szwagierczak, Aleksandra Miska, Patrycja Wąs,  Amelia Grzanka, Igor Kołodziej, Aleksandra Zielnik Jakub Papaj, Filip Papaj, Sławomir Borówka, Anna Piechowicz, Karolina Pasek, Emilia Świechowska, Bartosz Matyssek,
  Wszystkim Mistrzom Polski medalistom i pozostałym znakomitym zawodniczkom i zawodnikom Jurajskiego Klubu Oyama Karate w Olkuszu składamy serdeczne gratulacje. Jesteśmy z Was dumni !!! OSU !!!!
    Wyniki IX Jurajskiej Olimpiady OYAMA Karate Dzieci i Młodzieży:
  Kat. Juniorzy – kolorowe pasy: 1 m. Sławomir Borówka, 2 m. Igor Kołodziej, 3 m. Jakub Petlic
Kat. Juniorzy młodsi – kolorowe pasy: 1 m. Jakub Papaj, 2 m. Igor Wójcik, 3 m. Dawid Szymczyk
Kat. Juniorki młodsze – kolorowe pasy: 1 m. Natalia Stach, 2 m. Amelia Grzanka, 3 m. Natalia Chmist
Kat. Juniorzy młodsi – kolorowe pasy: 1 m. Mikołaj Ćwik, 2 m. Hubert Fira, 3 m. Piotr Dudziński
Kat. Młodzicy – kolorowe pasy: 1 m. Jan Tracz, 2 m. Filip Papaj, 3 m. Jakub Gądek
Kat. Dziecko, dziewczęta- kolorowe pasy: 1 m. Aleksandra Miska, 2 m. Aleksandra Zielnik, 3 m. Natalie  Wawrzczak
Kat. Dziecko młodsze – kolorowe pasy: 1 m. Patrycja Wąs, 2 m. Olgierd Niewiara, 3 m. Filip Papaj
  Kat. Młodziczki – białe pasy: 1 m. Zofia Habryn, 2 m. Oliwia Żelazowska, 3 m. Aleksandra Chmiest
Kat. Dziecko młodsze, dziewczęta – białe pasy: 1 m. Alicja Ślęzak, 2 m. Karolina Sowula, 3 m. Zuzanna Grzelak
Kat. Junior Open – białe pasy: 1 m. Agata Makowska, 2 m. Patrycja Fira, 3 m. Filip Chudy
Kat. Młodzik Open – białe pasy: 1 m. Kacper Haberka, 2 m. Michał Haberka, 3 m. Kristopher Wawrzczak
Kat. Młodzicy – białe pasy: 1 m. Szymon Palusiński, 2 m. Adam Szendoł, 3 m. Wiktor Kurbiel
Kat. Dziecko starsze, chłopcy – białe pasy: 1 m. Antoni Siwiecki, 2 m. Jakub Skawiński, 3 m. Hubert Krawczyk
Kat. Dziecko, chłopcy – białe pasy: 1 m. Kacper Marszałek, 2 m. Wojciech Gadek,  3 m. Mikołaj Siwiecki
Kat. Dziecko młodsze, chłopcy – białe pasy: 1 m. Jakub Wróbel, 2 m. Bartosz Palusiński, 3 m. Józef Wawer
  Gratulujemy !!! OSU !!!