JURAJSKI KLUB
OYAMA KARATE

Trenujemy w Olkuszu od 1993 roku.
Jesteśmy Największym Klubem Kontaktowego, twardego japońskiego Karate w Olkuszu i okolicach. Licencjonowanym przez Związek Sportowy OYAMA Polską Federacje Karate oraz OYAMA International Karate Federation.
krzaczki
OYAMA PERFECT Karate

V Otwarty Turniej Regionalny OYAMA Karate w Kumite i Kata – Wolbrom 26.03.2022r.

  Dniu 26 marca 2022 r. w Hali przy SP 1 os, WŁ. Łokietka 10 w Wolbromiu odbył się V Otwarty Turniej Regionalny OYAMA Polskiej Federacji Karate w Kumite i Kata o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Wolbrom. Wystartowało 294 zawodników w konkurencjach  kata i walki, reprezentujących 16 ośrodków – Sosnowiec,  Kraków Koyama, Tarnów, Brzeszcze, Kraków KAS, Wieliczka, Katowice, Tychy, Lubliniec, Herby, Kalwaria Zebrzydowska,  Proszowice, Racławice, Milówka, Olkusz, Wolbrom. Organizatorem Turnieju był Jurajski Klub OYAMA Karate w Wolbromiu na czele z Sensei Kazimierzem Skalniakiem 4 dan. Turniej został dofinansowany przez UMiG Wolbrom oraz Jurajski Klub OYAMA Karate w Wolbromiu.   W ceremonii otwarcia udział wzięli:, Pani Lidia Gądek Posłanka na Sejm VII i VIII kadencji, prezes WOL-MED w Wolbromiu, Pani Agnieszka Gołębiowska- Karoń w/z Pana Burmistrza Adma Zielnika, Pan Stanisław Tomasz Kołodziej dyrektor ZSP w Wolbromiu. Sędzią głównym zawodów był Shihan  Mirosław Osika 5 dan (Kraków) w/z  Shihana Pawła Pajdaka 6 dan (Sosnowiec). Jego asystentami: Pani Marta Skalniak (Wolbrom), Sensei Kinga Skalniak 1 dan (Wolbrom), Pan Grzegorz Furgaliński (Zadroże), Pan Jakub Liszkowski (Kraków). Opiekunem zawodników Jurajskiego Klubu była Sensei Weronika Furman 1 dan. Funkcję sędziego bocznego Kumite i Kata pełnił Sensei Grzegorz Furgaliński 1 dan. Patronat Medialny objęli: Wieści Wolbromskie, Gazeta Olkuska, Gwarek Olkuski. Dziękujemy za opiekę medyczną Centrum Medycznemu WOL-MED w Wolbromiu. Obowiązki sędziów maty pełnili: Sensei Anna Kołodziej-Plewka 4 dan (Lubliniec), Sensei Danuta Fyda-Granek 4 dan (Tychy),  Sensei Rafał Czopek 4 dan (Brzeszcze), Sensei Jarosław Hebda 4 dan (Wieliczka), Sensei Bartosz Pajdak 4 dan (Sosnowiec), Sensei Dariusz Hachaj 3 dan (Tarnów),     SENSEI KAZIMIERZ SKALNIAK WYRAŻA SERDECZNE PODZIĘKOWANIA PANU BURMISTRZOWI MIASTA I GMINY WOLBROM ADAMOWI ZIELNIKOWI, WSZYSTKIM SZEFOM OŚRODKÓW, SĘDZIOM I TRENEROM  ORAZ RODZICOM                                   I OPIEKUNOM ZA  OWOCNĄ WSPÓŁPRACĘ , OSU!       WYNIKI   Konkurencja: KATA Białe pasy: Dzieci młodsze, Chłopcy
  1. Dominik Sikora, Katowice
  2. Tomasz Pilszak, Wolbrom
  3. Piotr Pastuszak, Olkusz
  Dziecko, Open
  1. Michalina Banasik, Wolbrom
  2. Maja Cienciała, Tychy
  3. Nikodem Kania, Olkusz
        Dziecko Starsze, Dziewczęta
  1. Karolina Strzempa, Tychy
  2. Natalia Radoń, Kalwaria Zebrzydowska
  3. Aleksandra Michoń, Tarnów
  Młodzik, Open
  1. Julia Pietrucha, Katowice
  2. Filip Buba, Katowice
  3. Mateusz Drumlak, Katowice
Kadet, Open 1.Sandra Tissler, Tychy
  1. Jakub Szykowny, Lubliniec
  2. Lena Łatoń, Kalwaria Zebrzydowska
  Juniorki Młodsze
  1. Hanna Gudowska, Proszowice
  2. Olga Taratuta, Brzeszcze
  3. Natalia Nowakowska, Olkusz
  Juniorki i Juniorzy
  1. Kinga Świsz, Milówka
  2. Zuzanna Duda, Olkusz
  3. Alan Fiuk, Olkusz
  Makiwara – praca na tarczy Dzieci, Open
  1. Nikola Palusińska, Wolbrom
  2. Maksymilian Palusiński, Wolbrom
  3. Antoni Piątek, Olkusz
Konkurencja KATA Kolorowe pasy: Dziecko,Dziewczęta
  1. Anna Granek, Tychy
  2. Natalia Ścibisz, Wieliczka
  3. Daria Piętoń, Brzeszcze
  Dziecko Starsze, Open
  1. Aleksandra Rokita, Wieliczka
  2. Maja Dziedzić, Wieliczka
  3. Hanna Wojtaszewska, Olkusz
  Dziecko Starsze, Chłopcy
  1. Karol Domagała, Wieliczka
  2. Oliwier Panek, Tychy
  3. Maciej Lubos, Lubliniec
    Młodzik, Dziewczęta
  1. Adrianna Rajpold, Kraków KAS
  2. Marcelina Sowa, Sosnowiec
  3. Nikola Stagraczyńska, MKSK Kraków
  Młodzicy
  1. Krystian Owsikowski, Lubliniec
  2. Bartosz Pilszak, Wolbrom
  3. Bartosz Palusiński, Wolbrom
    Młodziczki
  1. Martyna Gertner, Wieliczka
  2. Lena Rumpel, Katowice
  3. Anna Hyzopska, Tychy
  Kadetki
  1. Aleksandra Zięcina, Wolbrom
  2. Maja Fliśnik, Wieliczka
  3. Magda Świtała, Sosnowiec
      Kadeci, grupa 1
  1. Jakub Pulsakowski, Wieliczka
  2. Kacper Warzecha, Kraków KAS
  3. Maxymilian Jachna, Kraków KAS
    Kadeci, grupa 1
  1. Wiktoria Wawrzko, Tychy
  2. Dominika Kapała, Tychy
  3. Alicja Świerkot, Tychy
  Juniorki Młodsze, grupa 1
  1. Michalina Domider, Tychy
  2. Aleksandra Opach, MKSK Kraków
  3. Beata Bentlejewska, Tychy
  Juniorki Młodsze, grupa 2
  1. Marta Kurzak, Tychy
  2. Kalina Tomczyk, Sosnowiec
  3. Marta Mazur, MKSK Kraków
      Juniorzy Młodsi
  1. Krzysztof Taratuta, Brzeszcze
  2. Antoni Siwiecki, Wolbrom
  3. Sebastian Tadrała, Brzeszcze
  Juniorki
  1. Marika Sasnal, Wieliczka
  2. Paula Kozak, Tychy
  3. Julita Stachoń, Kalwaria Zebrzydowska
  Juniorzy - gala
  1. Gabriel Biernacki, Tychy
  2. Jakub Lubos, Lubliniec
  Juniorki Starsze i Juniorzy Starsi
  1. Natalia Duda, Tychy
  2. Julia Piętoń, Brzeszcze
  3. Szymon Liszka, Tarnów
  Seniorki - gala
  1. Karolina Białoń, Milówka
  2. Agata Makowska, Wolbrom
  KOBUDO:   Juniorki,  grupa 1
  1. Michalina Domider, Tychy
  2. Marta Kurzak, Tychy
  3. Beata Bentlejewska, Tychy
  Juniorki,  grupa 2
  1. Aleksandra Miska, Olkusz
  2. Alicja Pastusiak, Katowice
  3. Paula Kozak, Tychy
    Juniorzy - gala
  1. Paweł Herzog,  Katowice
  2. Jan Tracz, Wolbrom
    Juniorki Starsze i Juniorzy Starsi
  1. Natalia Duda,  Tychy
  2. Gabriel Biernacki,  Tychy
  3. Szymon Liszka, Tarnów
  Seniorki,  gala
  1. Karolina Białoń, Milówka
  2. Agata Makowska, Wolbrom
              Konkurencja: Lekki Kontakt   Dzieci, Chłopcy do 25 kg. -  gala
  1. Piotr Gudowski,  Proszowice
  2. Jeremi Galus, Proszowice
  Dzieci, Chłopcy do 30 kg.
  1. Karol Domagała, Wieliczka
  2. Jakub Bochenek, Wieliczka
  3. Jakub Krawczyk, Katowice
      Dzieci,  Chłopcy do 35 kg.
  1. Oliwier Panek, Tychy
  2. Karol Zdeb, Tarnów
  3. Maciej Kostrzewa, Tarnów
  Dzieci, Chłopcy do 40 kg.
  1. Maciej Bochenek, Wieliczka
  2. Piotr Chwała, Herby
  3. Oskar Płatek, Wieliczka
  Dzieci, Chłopcy powyżej 40 kg. - gala
  1. Kajetan Stefański, Kraków KAS
  2. Kornel Stefański, Kraków KAS
  Młodzicy, do 30 kg.
  1. Maxymilian Jachna, Kraków KAS
  2. Adam Zapior,  Wieliczka
  3. Eryk Skowron, Wieliczka
  Młodzicy, do 35 kg.
  1. Maksymilian Tomasiak, Wieliczka
  2. Maksymilian Hara, Wieliczka
  3. Andrzej Sierpiński, Wolbrom
  4. Feliks Zbroja, Kraków KAS
    Młodzicy, do 40 kg.
  1. Olgierd Niewiara, Olkusz
  2. Michał Janoszka, Wieliczka
  3. Igor Kasprzak,  Herby
  Młodzicy, do 50 kg.
  1. Kacper Warzecha, Kraków KAS
  2. Kamil Sularczyk, Katowice
  3. Bartosz Saramak, Kraków KAS
  Młodzicy, powyżej 50 kg.
  1. Maciej Szędzielorz, Wieliczka
  2. Kacper Rosiek, Wieliczka
  3. Jakub Początek, Tarnów
  Młodzicy, do 40 kg.
  1. Michał Moskała, Wieliczka
  2. Bartosz Palusiński, Wolbrom’
  3. Franciszek Marzec,  MKSK Kraków
  Młodziczki, do 35 kg.
  1. Wiktoria Wawrzko, Tychy
  2. Martyna Gartner,  Wieliczka
  3. Lena Rumpel, Katowice
  Młodziczki, do 40 kg.
  1. Maja Fliśnik, Wieliczka
  2. Liliana Sasnal, Wieliczka
  3. Jagoda Kostrzewa, Tarnów
  Juniorzy Młodsi, do 40 kg.
  1. Jakub Chrząścik, Sosnowiec
  2. Kacper Marszałek, Olkusz
  3. Kacper Zapiór, Wieliczka
  Juniorzy Młodsi, do 45 kg.
  1. Tobiarz Ryś, Katowice
  2. Szczepan Stachowicz, Katowice
  3. Szymon Palusiński, Wolbrom
        Juniorzy Młodsi, do 50 kg.
  1. Paweł Ksoń, Herby
  2. Grzegorz Sadowski, Sosnowiec
  3. Wiktor Ślepuchow
  Juniorzy Młodsi, do 55 kg.
  1. Krystian Biegański, Wieliczka
  2. Maciej Krzemień, Sosnowiec
  3. Radosław Kowalik,  Wieliczka
  Juniorzy Młodsi, powyżej 55 kg.
  1. Igor Cierpioł, Herby
  2. Ignacy Wrona, Tarnów
  3. Łukasz Kociełko, Sosnowiec
  Juniorki Młodsi, do 45 kg.
  1. Michalina Domider,  Tychy
  2. Aleksandra Miska, Olkusz
  3. Aleksandra Opach, MKSK Kraków
        Juniorki Młodsze, do 50 kg.
  1. Karolina Kozak, Brzeszcze
  2. Amelia Kobierska,  Tychy
  3. Zuzanna Kołodziej, Katowice
  Juniorki Młodsze, do 55 kg. – grupa 1
  1. Lena Świentek, Katowice
  2. Anna Barwa,  Sosnowiec
  3. Agata Tomaszewska, Sosnowiec
  Juniorki Młodsze, do 55 kg. – grupa 2
  1. Maja Kadłuczka, Sosnowiec
  2. Amelia Skubij, Sosnowiec
  3. Aniela Franczyk, Tarnów
  Juniorki Młodsze, powyżej 55 kg. - gala
  1. Hanna Grychman, Katowice
  2. Julia Olszówka, Katowice
          Konkurencja: SEMI-KNOCKDOWN   Juniorzy, do 55 kg. - gala
  1. Michał Lorenc, Wieliczka
  2. Danil Shevczenko, MKSK Kraków
Juniorzy, do 60 kg.
  1. Tymoteusz Stala, Tychy
  2. Kacper Zapała, Kraków KAS
  Juniorzy do 70 kg.
  1. Gabriel Biernacki, Tychy
  2. Maksymilian Liana, MKSK Kraków
  3. Jakub Lutyński, Sosnowiec
  Juniorzy, pow. 70 kg. - gala
  1. Jan Czapor, Sosnowiec
  2. Hubert Fira, Olkusz
  Juniorki, do 55 kg.
  1. Marika Sasnal, Wieliczka
  2. Paula Kozak, Tychy
  3. Martyna Siwy, Sosnowiec
  Juniorki, do 60 kg.
  1. Barbara Książek, Tychy
  2. Anita Bałuka, Kraków KAS
  3. Zofia Bąk, Sosnowiec
  Juniorzy Starsi, do 70 kg.
  1. Olaf Niewiara, Olkusz
  2. Szymon Liszka, Tarnów
  3. Mikołaj Stala, Tychy
  Juniorzy Starsi, pow. 80 kg.- gala
  1. Mateusz Chrobok, Tychy
  2. Jan Kłosowicz, MKSK Kraków
  Juniorki Starsze, do 60 kg.
  1. Oliwia Nowakowska, Sosnowiec
  2. Oliwia Doległo, Sosnowiec
  3. Zofia Dec, Kraków KAS
  Juniorzy do 70 kg. 1.Winiarski Jan, Rzeszów
  1. Omelko Kacper, Jelenia Góra
  2. Lebioda Mateusz, Radom
  Juniorzy Starsi, do 60 kg..- gala
  1. Mikołaj Sieńko, Sosnowiec
  2. Radosław Grabowski, Katowice
Najlepsza Zawodniczka w Kata - Natalia Duda 3 kyu (Tychy). Najlepsza Zawodniczka w Kumite – Barbara Książek 5 kyu (Tychy) Gratulujemy, OSU!