JURAJSKI KLUB
OYAMA KARATE

Trenujemy w Olkuszu od 1993 roku.
Jesteśmy Największym Klubem Kontaktowego, twardego japońskiego Karate w Olkuszu i okolicach. Licencjonowanym przez Związek Sportowy OYAMA Polską Federacje Karate oraz OYAMA International Karate Federation.
krzaczki
OYAMA PERFECT Karate

OYAMA TOP Puchar Polski w Kumite, Bytom

W dniach 3 i 4 grudnia 2022, w Bytomiu, odbył się OYAMA TOP Puchar Polski OYAMA PFK w Kumite. Wystartowało przeszło 260 zawodniczek i zawodników z 41 klubów, w tym trójka z Jurajskiego Klubu OYAMA Karate z Olkusza i Wolbromia, przygotowani przez Sensei Kazimierza Skalniaka 4 dan. Olaf Niewiara zajął 3 miejsce w konkurencji Semi-knockdown do 65 kg. Kacper Marszałek ( Lekki kontakt do 40 kg.) i Olgierd Niewiara ( Lekki kontakt do 45 kg.) po zaciętych walkach odpadli z rywalizacji. Naszych reprezentantów w sobotę wspierała Sempai Agata Makowska 2 kyu (Jeżówka), a w niedzielę Sensei Weronika Furman 1 dan (Sieniczno). Foto serwis wykonała pani Marta Skalniak ( Olkusz ). Organizatorem zawodów był Śląski Klub Karate GOLIAT. Puchar Polski otworzyli Zastępca Prezydenta Bytomia Adam Fras oraz Prezes OYAMA Polskiej Federacji Karate Hanshi Jan Dyduch 8 dan. Dwudniowa rywalizacja przebiegała w trzech konkurencjach walki, na trzech matach  pod okiem Sędziego Głównego Shihan Pawła Pajdaka 6 dan, w sobotę- w Lekkim Kontakcie i Knockdown,                                        w niedzielę - w Semi-knockdown. Przed nami:
  • w grudniu egzaminy na stopnie uczniowskie – Kyu, w Olkuszu i w Wolbromiu
  • 7 i 8 stycznia 2023 roku - Ogólnopolskie Seminarium OYAMA PFK w Kata, Turek.
  • 18 marca 2023r. Ogólnopolski Turniej OYAMA Karate w Kumite i Kata w Wolbromiu o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Wolbrom.
Zapraszamy Kadrę A i B na obowiązkowe czwartkowe treningi w Wolbromiu od godz. 17.50. DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM ZAWODNIKOM, TRENEROWI, OPIEKUNOM I RODZICOM ZA POMOC   I OWOCNĄ WSPÓŁPRACĘ, OSU ! OYAMA TOP Puchar Polski w Bytomiu dofinansował Jurajski Klub OYAMA Karate w Olkuszu.